Katolicy na ulicy

Początki tradycyjnego już w Trójmieście wydarzenia ewangelizacyjnego „Katolicy na ulicy” sięgają 1999 r. Właśnie wtedy, z okazji wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II, odbyła się pierwsza na Wybrzeżu ewangelizacja uliczna. Od tego czasu weszła na stałe do trójmiejskiego kalendarza. Organizowana była
najczęściej na Długim Targu w Gdańsku, a w tym roku po raz drugi na skwerze Kuracyjnym w Sopocie przy molo.

Festyn Katolicy na ulicy jest imprezą ewangelizacyjną poprzez którą chcemy innym opowiedzieć o Jezusie, o tym, że On żyje, że działa w naszym życiu. Głosimy Dobrą Nowinę poprzez nowe środki wyrazu, z nowym zapałem, co jest charakterystyczne dla nowej ewangelizacji. Ukazujemy, że katolik, to człowiek szczęśliwy. Chcemy dotrzeć do tych, którzy nie poznali Chrystusa.

Powyższe przedsięwzięcie od lat cieszy się ogromną popularnością, wpisując się na stałe w kalendarium trójmiejskiego życia kulturalnego i niezmiennie gromadząc tysiące uczestników. Podczas spotkań gościliśmy m.in. Arkę Noego, Mieczysława Szcześniaka, Armię, Houk, New Live M., 2 Tm 2,3, Maleo Reggae Rockers, Deus Meus, Sal Solo, Piotra Rubika („Tu es Petrus"), Kanaan, RYMcerzy i innych artystów. W tym roku zagra dla nas zespół Owca.

 


Organizator


Organizatorem imprezy jest Gdańska Szkoła Nowej Ewangelizacji „Jezus żyje”, która od ponad 25 lat podejmuje się różne formy działalności ewangelizacyjnej, wśród których jest głoszenie Ewangelii na ulicach poprzez koncerty i wspólną zabawę. Gdańska Szkoła Nowej Ewangelizacji skupia wokół siebie kilkanaście wspólnot, które istnieją w poszczególnych parafiach i liczą od kilkunastu do ponad stu osób. Jednak taka impreza nie byłaby możliwa bez wzajemnej współpracy różnych środowisk kościelnych i dziesiątek indywidualnych osób skupionych wokół Kościoła gdańskiego.

 

Więcej...

Poprzednie lata...

To już ponad 20 lat gromadzimy się, aby głosić Jezusa


Więcej...

Finansowanie


Organizacja powyższego przedsięwzięcia wiąże się z kosztami rzędu 50 000 złotych.  Na koszt składają się: opłacenie zespołu Owca, firmy Soundfish zapewniającej nagłośnienie i oświetlenie, wynajem telebimu, działania reklamowe oraz koszty organizacji. Każde wsparcie będzie dla nas wielkim odciążaniem i niezastąpioną pomocą. W ubiegłych latach sponsorowali nas m. in. Skok Stefczyka, firma VOTUM.

W tym roku w celu sfinansowania wydarzenia odbędą się zbiórki na ten cel w parafiach. Podczas ogłoszeń parafialnych wybrane osoby, ubrane w koszulki KNU, opowiedzą kilka słów na temat wydarzenia, a także złożą osobiste świadectwo tego, czego tam doświadczyły. Następnie będą zbierały ofiary do oklejonych puszek i rozdawały ulotki informacyjne.

Dodatkowym kanałem przez który można wesprzeć KNU jest zrzutka stworzona na potrzeby wydarzenia. Każdy, kto ma w sercu pragnienie ewangelizacji może w ten sposób dołożyć swój grosz na to wielkie przedsięwzięcie. Za wszelkie ofiary z góry bardzo dziękujemy.


Wpłać na Zrzutkę ...