Katolicy na ulicy 2023

Katolicy na ulicy (KNU) to coroczne wydarzenie ewangelizacyjne organizowane przez Gdańską Szkołę Nowej Ewangelizacji w Boże Ciało. Tym razem spotkamy się na Skwerze Kuracyjnym w Sopocie przy muszli koncertowej. Rdzeniem tegorocznej edycji będzie koncert zespołu Owca. Towarzyszyć nam będzie modlitwa uwielbienia prowadzona przez diakonię muzyczną. Oprócz tego będziemy mogli usłyszeć Dobra Nowinę oraz świadectwa nawrócenia. Gościem specjalnym będzie znany ewangelizator Grzegorz Miecznikowski. Poza sceną w trakcie wydarzenia będą posługiwać grupy: ewangelizatorów oraz modlitwy wstawienniczej.

W tym roku w celu sfinansowania wydarzenia odbędą się zbiórki na ten cel w parafiach. Podczas ogłoszeń parafialnych wybrane osoby, ubrane w koszulki KNU, opowiedzą kilka słów na temat wydarzenia, a także złożą osobiste świadectwo tego, czego tam doświadczyły. Następnie będą zbierały ofiary do oklejonych puszek i rozdawały ulotki informacyjne.

Dodatkowym kanałem przez który można wesprzeć KNU jest zrzutka stworzona na potrzeby wydarzenia. Każdy, kto ma w sercu pragnienie ewangelizacji może w ten sposób dołożyć swój grosz na to wielkie przedsięwzięcie. Za wszelkie ofiary z góry bardzo dziękujemy.

Hasło: On Cię szuka


Hasłem tegorocznej edycji KNU są słowa: „On cię szuka”. Ukazują one pragnienie Boga. Tym pragnieniem jest spotkanie z każdym człowiekiem.  Bóg jest dobrym Ojcem, który pragnie obdarzyć miłością każde swoje dziecko. Nikogo nie wyklucza. W sposób szczególny swój wzrok kieruje na ludzi zranionych przez życie: biednych, pokrzywdzonych, zniewolonych, grzeszników. Bóg pragnie się z spotkać także z Tobą. Czy odpowiesz na Jego pragnienie?

Więcej...

Wesprzyj nas